Akademickie Biuro Karier

Program Stowarzyszenia WIOSNA

Zapraszamy  Państwa do współpracy przy poszukiwaniu wolontariuszy_ek do dwóch programów Stowarzyszenia WIOSNA: SZLACHETNEJ PACZKI oraz AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Obecnie poszukujemy:

  • Koordynatorów_ek Regionalnych Akademii Przyszłości
  • Koordynatorów_ek Regionalnych Szlachetnej Paczki
bez których Mądra Pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni odpowiadać będą za rekrutację i koordynację działań Wolontariuszy_ek odpowiedzialnych za realizację programu w województwie.

Proponujemy im nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracyzwiązanych z zarządzaniem swoim czasem, project managementem oraz rozszerzeniem umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych. Bez wątpienia będzie to propozycja atrakcyjna dla studentów chcących inwestować w swój rozwój. 

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w dotarciu z zaproszeniem do zaangażowania w nasze programy do studentów i absolwentów uczelni. Będziemy wdzięczni, gdyby zgodzili się Państwo na pomoc w postaci: 

  • przekazania informacji o rekrutacji do naszych programów w newsletterze Biura Karier

  • umieszczenia informacji na stronie www, na portalu Facebook lub innych kanałach komunikacyjnych Biura Karier

Kim jesteśmy? 

Stowarzyszenie WIOSNA jest organizacją powstałą w 2001 roku. Działa ona na terenie całej Polski, realizując takie programy jak SZLACHETNA PACZKA czy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

Szlachetna Paczka od 22 lat pomaga najbardziej potrzebującym, przywracając godność, marzenia i dając nadzieję na zmianę tym, którzy już dawno ją stracili. Szlachetna Paczka to nie jednorazowy prezent – to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. W ubiegłej edycji Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do ponad 15 400 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to dzięki pomocy blisko 12 000 wolontariuszy.

Akademia Przyszłości od 20 lat zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystując System Motywatorów Zmiany – unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem – przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

Co daje uczestnictwo w naszym wolontariacie?

  • Rozwój osobisty i cenione kompetencje, które sprawiają, że nasi wolontariusze są atrakcyjnymi kandydatami dla każdego pracodawcy – zarządzanie, organizacja eventów, praca projektowa; 

  • Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, czyli kluczowe składniki każdego sukcesu; 

  • Wpływ na otoczenie, lokalną społeczność; 

  • Sieć kontaktów biznesowych do artystów, urzędników, lokalnych biznesmenów. 

— Michał ObaczKoordynator ds. PromocjiStowarzyszenie WIOSNA ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków  ///  michal.obacz@wiosna.org.pl ///  785 894 383