Akademickie Biuro Karier

Nagroda im. Romana Czerneckiego

 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego dla piszących o edukacji!

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać teksty o edukacji do Nagrody im. Romana Czerneckiego. Konkurs już po raz szósty organizuje Fundacja EFC. 

Nagrody w wysokości 10 000 złotych przyznawane są w trzech kategoriach:

  • naukowej (artykuły naukowe i rozdziały w monografiach zbiorowych)
  • publicystycznej (artykuły w prasie ogólnopolskiej i lokalnej)
  • specjalistycznej (artykuły od praktyków dla praktyków)

Jak mówi prezeska Fundacji EFC, Aleksandra Saczuk: – Stworzyliśmy tę Nagrodę po to, by edukacja miała ważne i właściwe jej miejsce w przestrzeni publicznej, a piszący o niej – docenienie. Chcemy oddać głos naukowcom i naukowczyniom, nauczycielom i nauczycielkom – zależy nam, by dzięki konkursowi zostali usłyszani. Statuetka trafia również do środowiska dziennikarskiego. Publicyści są naszymi sojusznikami w tym, żeby tematy edukacyjne trafiały do szerszego grona odbiorców.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego to jedyny konkurs w Polsce skierowany wyłącznie do autorów i autorek prac o edukacji. Docenia tych, którzy piszą z pasją, świeżym spojrzeniem i rzetelnie. Zajmują się w swoich tekstach tym, co ważne dla uczniów, nauczycieli, rodziców i szkoły. Przyczyniają się do zrozumienia wyzwań, przed którymi stoi edukacja, i pokazują, w jaki sposób je podejmować.

Prosimy o przekazanie informacji o konkursie zaprzyjaźnionym naukowcom, dziennikarzom czy praktykom zajmującym się edukacją i publikującym na jej temat. Wierzymy, że z Państwa pomocą dotrzemy do osób, wśród których są kolejni laureaci i laureatki Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego.

Więcej informacji na www.efc.edu.pl/programy/NagrodaCzerneckiego

Pozdrawiamy,

Moje Stypendium w imieniu Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC)