Akademickie Biuro Karier

Program BioLAB 2022-23

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, że otworzyliśmy nabór do Programu BioLAB 2022-23! Chcielibyśmy poprosić Państwa o pomoc w jego promocji.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli umieszczą Państwo informację o rekrutacji np. na stronie internetowej instytucji oraz social mediach. Zależy nam na dotarciu do studentek oraz studentów studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych oraz medycznych. Poniżej przesyłam krótką informację o samym programie oraz link do materiałów, których mogą Państwo użyć w celu umieszczenia informacji na stronie oraz social mediach.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:

  • University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Programu BioLAB: WERSJA PL – https://fulbright.edu.pl/biolab/, WERSJA EN – https://en.fulbright.edu.pl/biolab/.

TUTAJ przesyłam wspomniane wcześniej materiały promocyjne. W związku z tym, że program jest kierowany zarówno do Polaków jak i studentów i studentek międzynarodowych notkę promocyjną znajdą Państwo również w języku angielskim. 

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt. 

Pozdrawiam,

Patrycja Donaburska

Starsza Specjalistka ds. Programów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta 

Emilii Plater 28, 00-688 Warszawa