Akademickie Biuro Karier

Praktyki w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich 2024

Szanowni Państwo!

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zaprasza studentów wybranych kierunków III-V roku na bezpłatne, trzytygodniowe praktyki wakacyjne w Biurze RPO w Warszawie oraz w Biurach Pełnomocników Terenowych RPO w Gdańsku i Wrocławiu.

Bylibyśmy wdzięczni za rozpowszechnianie ogłoszenia i informacji dotyczących praktyk wśród studentów Państwa uczelni.


Wakacyjne praktyki to doskonała okazja dla studentów interesujących się prawami człowieka na zdobycie doświadczenia w pracy na rzecz ich ochrony. Chcielibyśmy pokazać studentom, jak z bliska wygląda praca doświadczonych specjalistów i ich zespołów oraz z jakimi problemami najczęściej borykają się polscy obywatele.

W ramach tegorocznych praktyk przewidujemy dla praktykantów różne aktywności. Zaplanowaliśmy dla studentów współpracę z wybranym zespołem oraz codzienne spotkania z ekspertami Biura. Dyrektorzy poszczególnych jednostek oraz wskazani przez nich pracownicy poprowadzą krótkie wykłady i warsztaty, opowiedzą też o prowadzonych aktualnie sprawach. W planie przewidziane są również spotkania z wybitnymi prawnikami i ekspertami z różnych dziedzin, uczestnictwo w konferencjach oraz spotkaniach organizowanych w Biurze RPO oraz warsztaty przygotowywane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych.Terminy praktyk:

  • I tura: 8-26 lipca
  • II tura: 5-26 sierpnia
  • III tura: 2-20 września

Wymagane dokumenty prosimy przesyłać do 26 kwietnia 2024 r. z dopiskiem „Nabór na praktyki wakacyjne 2024 r.”

Więcej informacji (w tym te dotyczące kierunków studiów) znajdziecie Państwo na stronie Biura oraz w załączonym ogłoszeniu.

https://bip.brpo.gov.pl/pl/praktyki-i-staz

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!