Akademickie Biuro Karier

MAN Bus Starachowice

W Starachowicach znajduje się centrum kompetencyjne produkcji autobusów miejskich.

Powstają tutaj niskopodłogowe autobusy miejskie marki MAN z napędem konwencjonalnym, hybrydowym, na gaz ziemny a także autobusy elektryczne.

Aby zapewnić najwyższą jakość swoich wyrobów i spełnić oczekiwania klientów, zakład rozwinął specjalistyczne technologie produkcyjne.

MAN Bus jako jedyny producent autobusów w Polsce posiada w pełni zautomatyzowane urządzenie do kataforezy, tj. najnowocześniejszą linię do zabezpieczania antykorozyjnego autobusów.

Wykwalifikowani pracownicy, własny ośrodek kształcenia spawaczy, doskonale wyposażone laboratoria pomiarowe oraz park maszynowy są gwarancją zachowania najwyższych standardów produkcyjnych.

Jakość wyprodukowanych autobusów doceniają klienci z całego świata. Klienci odbierają swoje autobusy w nowoczesnym centrum obsługi klienta w Starachowicach, które zostało uruchomione w listopadzie 2016 r.

Obszar zakładu to ponad 299.000 metrów kwadratowych. Od roku 2003 produkowane były tu korpusy autobusów miejskich, a od października 2016 roku w fabryce powstawały już kompletne pojazdy.

W 2017 roku została otwarta hala do produkcji podwozi autobusów, natomiast od 2019 roku rozpoczęto produkcję podwozi dla autobusów wysokopodłogowych.

Zakład jako przedsiębiorstwo o dużej skali, jest świadomy i konsekwentny w działaniach na rzecz planety i ekologii. Dążymy do poprawy efektywności paliwowej oraz oszczędnego i ostrożnego gospodarowania zasobami we wszystkich obszarach.

By poprawić jakość powietrza i środowiska inwestuje się w elektromobilność.

Pojazdy elektryczne produkowane w MAN są częścią tej inwestycji. Na ich czele stoi w pełni elektryczny autobus MAN Lion’s City E produkowany w zakładzie w Starachowicach od 1 października 2020.

Pojazdy elektryczne są przyszłością a co za tym idzie, pracownicy MAN Bus Starachowice w swojej codziennej pracy tworzą przyszłość.

 

KONTAKT

MAN Bus Starachowice
ul. 1 Maja 12
27-200 Starachowice
NIP 534-20-82-736
tel. +48 41 2734 888
e-mail: rekrutacja.starachowice@man.eu