Akademickie Biuro Karier

Program stypendialny dla studentów – „Pasjonaci Edukacji”

Szanowni Studenci,

Informujemy o naborze do nowego programu stypendialnego dla studentów – „Pasjonaci Edukacji”. Program jest realizowany wspólnie przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii.

W ramach programu 50 studentów otrzyma stypendium w wysokości 3800 zł. na pokrycie kosztów związanych z rozwojem zawodowym i przygotowaniem do pracy w zawodzie nauczyciela.

Program dedykowany jest dla studentów III. roku studiów dziennych wskazanych kierunków, którzy zamierzają związać swoją karierę zawodową z nauczaniem dzieci i młodzieży (czyli na swoich studiach wybrali specjalizację nauczycielską). O stypendium ubiegać się mogą osoby, które osiągnęły dobre wyniki w nauce w poprzednim roku akademickim, ale jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Zależy nam na wspieraniu marzeń przede wszystkim tych, którzy mają mniejszą szansę ich realizacji.

Oprócz stypendium, dla naszych przyszłych Stypendystów przygotowaliśmy specjalne warsztaty dotyczące metodologii STEAM, prowadzone przez doświadczonych dydaktyków w Centralnym Domu Technologii. W trakcie szkoleń nasi stypendyści zapoznają się także z zagadnieniami dotyczącymi edukacji technologicznej dzieci i młodzieży.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do 31 marca korzystając z formularza zgłoszeniowego, dostępnego na dedykowanej stronie projektu: www.fundacjapfr.pl/pasjonaci_edukacji.

W razie pytań, zachęcam do kontaktu mailowego: karina.stasiak@fundacja.pfr.pl lub pasjonaci@fundacja.pfr.pl lub telefonicznego: 539 522 260.