Akademickie Biuro Karier

Program PROJEKTOR to ogólnopolski program społeczny działający od 2005 r.

Program PROJEKTOR to ogólnopolski program społeczny działający od 2005 r. W ramach Programu studenci prowadzą zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 4-7 w małych miejscowościach w całej Polsce. Warsztaty, realizowane metodą projektową, pozwalają na zainspirowanie dzieci do mierzenia wysoko! Spotkania są skupione na 3 ważnych dla świata tematach: relacjach społecznych, ochronie planety i działaniach w Internecie.Wolontariat to idealna przestrzeń dla studentów na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym ze strony Programu PROJEKTOR. Dzięki warsztatom wolontariusze mogą wzmocnić kompetencje miękkie, nauczyć się pracy z dziećmi i sprawdzić się w działaniu. Przez cały okres współpracy studenci-wolontariusze mają zapewnione:

 • kieszonkowe na pokrycie kosztów dojazdu i materiałów na zajęcia, 
 • e-learning i szkolenie online przygotowujące do pracy z dziećmi, 
 • szczegółowe scenariusze zajęć, 
 • konsultacje online i telefoniczne, 
 • certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie,
 • dla najbardziej aktywnych: możliwość udziału w wydarzeniach na żywo (zjazd liderów, podsumowanie edycji).

Prowadzone przez wolontariuszy zajęcia mają formę 2 spotkań, każde o długości 4 godzin lekcyjnych. Dzięki nim dzieci mogą rozwinąć kompetencje społeczne i obywatelskie. To kluczowe obszary wspierające ich rozwój z myślą o lepszej przyszłości!Od 2005 roku w całej Polsce w ramach Programu PROJEKTOR przeprowadzono ponad 43,5 tys. projektów edukacyjnych w 3,2 tys. szkołach, z udziałem 16 tys. studentów-wolontariuszy oraz 456,4 tys. dzieci.

Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program realizuje Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.W ostatnim tygodniu stycznia wystartuje II tura rekrutacji wolontariuszy do XIX edycji Programu PROJEKTOR. Chcielibyśmy spotkać się ze studentami Uniwersytetu Radomskiego i przedstawić im ofertę Programu PROJEKTOR. Możemy przyjechać do Radomia w jednym dogodnym dla Państwa dniu spośród dostępnych:
 • 23 stycznia (wtorek)
 • 24 stycznia (środa)
 • 25 stycznia (czwartek) 
 • 29 stycznia (poniedziałek) 
 • 30 stycznia (wtorek)
Przez około 4 godziny (np. od 10:00 do 14:00) chcielibyśmy rozstawić stoisko promocyjne w np. w holu uczelni. Studenci będą mieli okazję zdobyć szczegółowe informacje na temat Programu PROJEKTOR, uczestniczyć w atrakcyjnych aktywnościach oraz otrzymać nasze gadżety.Dodatkowo, jeśli jest to możliwe, chcielibyśmy przeprowadzić krótką (15-20 minutową) prelekcję, prezentującą naszą ofertę. Moglibyśmy ją wygłosić na początku jednego z wykładów dla studentów pedagogiki, psychologii lub pracy socjalnej.Czekamy z niecierpliwością na możliwość nawiązania współpracy z Uniwersytetem Radomskim! Z wyrazami szacunkuMichalina Brodatel. 501 651 485Michalina Brodamłodsza specjalistka ds. rekrutacji i PRm.broda@projektor.org.pltel. 501 651 485Biuro Programu PROJEKTORul. M. Curie – Skłodowskiej 3/2.3220-029 Lublintel. 507 703 240www.projektor.org.plPROJEKTOR  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,którego realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.