Akademickie Biuro Karier

ACCA Polska zaprasza na wirtualne targi pracy – 21 październik 2021

Targi pracy ACCA EU Virtual Careers Fair. Focus na finanse i rachunkowość

Rozwijasz się zawodowo w finansach i rachunkowości, i chcesz, aby kariera nabrała wiatru w żagle? A może potrzebujesz poznać, jak zbudować swoją pozycję, aby firmy zaczęły Cię zauważać? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to targi pracy ACCA EU Virtual Careers Fair 21 października są organizowane właśnie dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy.

21 października 2021 r., Online.

Rejestracja: https://accaeuvcf.vfairs.com/?utm_medium=email&utm_source=local&utm_campaign=euvcfuni1

Udział w targach jest całkowicie bezpłatny. Są organizowane z myślą tak o początkujących kandydatach, jak i pracownikach z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem. Jest to dobra okazja, aby spotkać się z pracodawcami „face-to-face” i porozmawiać za pomocą czatu wideo o własnej ścieżce rozwoju zawodowego.

Jak przygotować dobre CV? Które umiejętności przydadzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jak szukać pracę i rozwijać karierę w zmieniającym się krajobrazie gospodarczym? To jedynie część pytań, które uczestnicy będą mogli zadać doradcy zawodowemu, a także pozyskać na nie odpowiedź z licznych materiałów ze wskazówkami, które pomogą nadać karierze w finansach większego tempa.

Polskie talenty dla światowych liderów

W proces „łowienia” talentów w trakcie tegorocznych ACCA EU Virtual Careers Fair będzie zaangażowanych blisko 50 regionalnych, jak i międzynarodowych organizacji. Są to reprezentanci kilkunastu branż, w tym m.in. finansów, konsultingu, bankowości, audytu, technologii czy energetyki.

– Ogromną zaletą targów jest ich międzynarodowy charakter. Wiemy, że mamy w Polsce dużo utalentowanych i doświadczonych specjalistów, ale także wiele osób, które szukają okazji do zaistnienia w zawodach finansowych i rachunkowych. Korzystając z sieci relacji ACCA ze światowymi liderami biznesu, tworzymy miejsce do spotkania pracodawców i kandydatów, tak żeby mogli się poznać i przekonać, że do siebie pasują – mówi Przemek Olszewski odpowiedzialny za współorganizację wydarzenie z ramienia ACCA Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie.

Przypomina, że oferty pracy dla finansistów, księgowych, audytorów czy analityków w firmach współpracujących z ACCA są również publikowane na bieżąco na platformie ACCA Careers: https://jobs.accaglobal.com/. W tej chwili tylko w Polsce jest ponad 940 aktywnych ogłoszeń. Jeśli dodamy do tego inne kraje europejskie, znajdziemy kilka tysięcy otwartych procesów rekrutacyjnych.

Online prawie jak w życiu

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule online. Uczestnicy będą mogli odwiedzić wirtualne stoiska pracodawców, zapoznać się z ich ofertami, a także bezpośrednio porozmawiać z rekruterami. Platforma, na której zostaną zorganizowane targi, umożliwia pracodawcom i uczestnikom rozmowę twarzą w twarz za pośrednictwem czatu wideo i połączeń głosowych. To nie tylko usprawni proces aplikacji, ale też zapewni bardziej satysfakcjonujące doświadczenie z kontaktu.

– Zachęcamy kandydatów, aby przesyłać CV na platformę już podczas rejestracji. Wówczas rośnie prawdopodobieństwo, że pracodawcy zapoznają się z życiorysem nie tylko podczas wydarzenia, ale również przed rozpoczęciem targów. Alternatywnie, jeśli kandydat korzysta z serwisu społecznościowego LinkedIn, może podać link do swojego profilu – dodaje Przemek Olszewski.

Zapisy dostępne pod linkiem: https://accaeuvcf.vfairs.com/?utm_medium=email&utm_source=local&utm_campaign=euvcfuni1

O ACCA

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania.

Na świecie organizacja wspiera ponad 200 tys. członków oraz ponad 500 tys. studentów w 180 krajach. W Polsce zrzeszonych jest 2 tys. członków, a kolejne 4 tys. studentów jest na drodze do uzyskania kwalifikacji. ACCA współpracuje z ok. 8,5 tys. pracodawców. Wśród nich szczególnie wyróżnia przedsiębiorstwa inwestujące w kapitał ludzki i wspierające rozwój zawodowy swoich pracowników, które otrzymują status ACCA Approved Employer.